Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlama misyonu ile kurulan Türk Hava Kurumu (THK) 1925 yılından beri faaliyetlerini Türk havacılık sektörünün sürdürülebilirliği ve sürekli gelişimini odağına alarak gerçekleştirmektedir.

Türk Hava Kurumu'nun doğal üyeleri arasında Cumhurbaşkanı, Kuvvet Komutanları ve Ankara Valisi bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu THK’nın manevi koruyucularındandır.

Kuruluşundan bugüne yürüttüğü havacılık faaliyetleri ile yüzbinlerce insana ulaşan Türk Hava Kurumu, bu çalışmalarını bağışçılarından aldığı güçle yerine getirmektedir. Siz de Türk Hava Kurumu faaliyetlerine yardım pulu satın alarak çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

07/02/2001 tarih ve 2001/2095 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına istinaden Türk Hava Kurumu Türkiye geneline yayılmış şubeleri aracılığıyla izin almadan yardım toplayan kurumlar arasında sayılmış ve yılların verdiği tecrübe, birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Yardım Pulu bağışlarınızı bizzat size en yakın şubelerimize giderek veya yardımda bulunabilir veya şube personelimizin sizlere ulaşması ile yıl boyunca yapabilirsiniz.

Size En Yakın Şube

Şubelerimizin bulunmadığı ilçeler ile ilgili şube yönlendirmeleri için Genel Başkanlığımıza da müracaatta bulunabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.