Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı, Kemal Yurtnaç, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Dr. Mehmet Demiroğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

Başkan Yurtnaç, Dr. Demiroğlu'nun yeni görevinin TUSAŞ için önemli bir adım olduğunu, kurum içinden yapılan atamanın kurulan sistemi devam ettirileceğinin emaresi olduğunu belirtti ve TUSAŞ'ın Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenadaki gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Ziyaret sırasında iki kurum arasındaki mevcut çalışmalar ve projeler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle orman yangınları konusunda THK ve TUSAŞ'ın iş ortağı olduğu, TUSAŞ'ın bu alandaki desteklerinin büyük olduğu vurgulandı. Ayrıca, THK ve TUSAŞ'ın gelecekte gerçekleştirebileceği olası iş birlikleri de gündeme geldi.

Yurtnaç, "TUSAŞ, Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayii alanındaki önemli aktörlerinden biri olarak büyük başarılara imza atmayı sürdürdüğünü, Dr. Mehmet Demiroğlu'nun riyasetinde bu başarıların artarak devam edeceğine inanıyoruz," dedi.

Dr. Mehmet Demiroğlu, nazik ziyaretlerinden dolayı Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Kemal Yurtnaç’a teşekkür etti.