THK'de Duygulandıran Buluşma

5

1950'li yıllarda 13 yaşındayken yaşını büyüterek, THK Eskişehir İnönü Planör Okulu'ndaki eğitiminin ardından C brövesi alarak planör, paraşüt ve pilot öğretmeni olan Madelet Grabbe Başusta, THK'yı ziyaret etti.

THK Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu'nun daveti üzerine Ankara'ya gelen Madelet Grabbe Başusta, Kurumu ziyaretinin ardından THK Müze ve Paraşüt kulesi ile Türkkuşu Tesisini gezdi.

Başusta da otobiyografisinin yer aldığı kitabı imzalayarak, THK Genel Başkanı Nogaylaroğlu'na armağan etti.

10

Nogaylaroğlu, Madelet Grabbe Başusta'nın davetlerini kırmadığı için teşekkür ederek, kendisi için THK Müzesi'nde bir köşe açılacakları müjdesini verdi. "Sizin gibi değerli uçuş sevdalısı bir hanımefendiyi burada ağırlamaktan son derece mutluyuz." ifadelerini kulanan Nogaylaroğlu, Başusta'ya THK'ye kattığı değerin hiçbir zaman unutulmayacağının altını çizdi. Günün anısına Başusta'ya plaket takdim eden Nogaylaroğlu, kendisini daima minnetle anacaklarını belirtti.

3

4

6

66

DSC 5860

THK Üniversitesi Genel Sekreteri Kudret Erkan ve THK Uçuş Akademisi Genel Müdürü Mehmet Eldem'i de ziyaret eden Başusta, kadın uçuş eğitmenleriyle sohbet etti.

666

"Heyecanımı Kelimelerle Anlatamıyorum"

Başarılı bir iş insanı olmanın yanı sıra tutkulu bir havacı olan Madalet Grabbe Başusta, ziyaret esnasında genç pilot adayı öğrencilerle de karşılaştı. Garabbe Başusta, "50 yıl sonra Türk Hava Kurumu’na gelmek beni çok heyecanlandırdı. Çünkü her şeyi ben Türk Hava Kurumu’na borçluyum heyecanımı kelimelerle anlatamıyorum, ölmeden buraları tekrar görmek benim için büyük bir mutluluk." diye konuştu.

8

9