ŞANLI BAYRAĞIMIZ AVRUPA’DA DALGALANIYOR

Türk Hava Kurumu, Uluslararası Havacılık Federasyonu’nun düzenlediği Yelkenkanat, Yamaçparaşüt ve Model Uçak Avrupa Şampiyonalarına sporcularını ve hakemlerini gönderdi.

Amatör-sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü, 1929 yılından itibaren Türkiye'nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan ve FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) tarafından NAC (Milli Hava Sporları Yetkilisi) olarak kabul edilen Türkiye'nin tek havacılık kurumuTürk Hava Kurumu ülke çapında düzenlediği sportif havacılık şampiyonalarında dereceye giren sporculardan oluşturduğu Yelkenkanat, Yamaçparaşüt ve Model Uçak Milli Takımlarını Avrupa Şampiyonalarına gönderdi.

            Bu kapsamda; 08-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında Makedonya’da düzenlenen 20. Avrupa Yelkenkanat Şampiyonası’na THK Yelkenkanat Pilotlarından Kamil DEMİRKAN ve Canberg ÖZVEREN katılıyor. Türk Hava Kurumu Yamaçparaşüt Öğretmen Pilotu Umut AKTÜRK ve Birkan PAÇALI’nın yarıştığı 15. Avrupa Yamaçparaşüt Mesafe Şampiyonası 16-28 Temmuz 20018 tarihleri arasında Portekiz’de devam ediyor. 21-28 Temmuz 2018 tarihleri arasında Belçika’da yapılan 2018 F3A Avrupa Şampiyonası'na Türkiye'ye temsil etmek üzere, Milli Takım Sporcularından Amatör Modelci Ethem Tamer ABAŞLIOĞLU, Serdar SALTA ve Mustafa BAŞURAL, 22-28 Temmuz 2018 tarihleri arasında ise Romanya’da düzenlenen 2018 F3J Dünya Model Uçak Şampiyonası’na Milli Modelciler Erel CANKAN, Salahi TEZEL, Mehmet SERDEN ile yardımcıları Hakan ORUZ, Cemal DİREKÇİ, Koray ÇOCUK ve THK Model Uçak Öğretmeni Ferhat GÜNEY katılıyor.

            Türk Hava Kurumu Yamaçparaşüt Öğretmen Pilotu Arif Kemal BUHARA ise FAI’nin resmi akrobasi hakemi olarak 18-22 Temmuz 2018 tarihlerinde İtalya’da gerçekleştirilecek olan King of Brenta Hava Akrobasi Yarışması’na katılıyor.

Türk Hava Kurumu aynı anda 5 ayrı ülkede, kategorilerindeki en prestijli yarışmalarda Şanlı Bayrağımızı dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyor. THK, hava sporlarının model uçak, yamaşparaşüt, yelkenkanat, paraşüt, planör, balon gibi bütün branşlarında ve disiplinlerinde her yıl Uluslararası Hava Sporları Federasyonu’nun (FAI) takvimine uygun olarak ulusal şampiyonalar düzenlemekte, düzenlenen bu şampiyonalar sonunda milli takımları belirleyerek uluslararası şampiyonalara göndermektedir.

yamac32

yamac12

Copyright © 2018 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr