THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan’ın Türkkuşu’nun 83. yılı dolayısıyla Anıtkabir özel defterine yazdığı mesaj

THK Türkkuşu’nun 83'üncü kuruluş yıldönümü nedeni ile THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman AKBULUT,THK Teftiş Kurulu Başkanı Yüzel Zengin, THK Genel Sekreteri Salim Kaya ile Genel Başkanlık, THK Üniversitesi, THK Uçuş Akademisi ve Gökçen Havacılık İktisadi İşletmesinde görevli personelden oluşan bir heyetle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Tören saat 11.00'de heyetin Aslanlı Yol'un başında yer almasıyla başladı. THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan’ın başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozelesinin bulunduğu bölüme geçti.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan’ın Atatürk'ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

31779531 1628795553884103 697781032815951872 n

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

" Aziz Atatürk,

‘İlelebet payidar olacaktır’ şiarıyla kurduğun Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini yani bugünü düşünerek tesis ettiğin Türkkuşu’nun 83’üncü yılını da idrak ettik. Bu büyük eseri ortaya koyan eşsiz dehan ve engin vizyonun karşısında minnet, şükran ve hayranlıkla huzurunda bulunmaktan kıvanç duyuyorum.

Her geçen gün, temelini attığın bu müstesna eseri ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine’ çıkaracak büyük adımları kararlılıkla atmayı sürdürüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki Türk Hava Kurumu’nu pek yakın bir gelecekte inşallah tüm Dünya’da adından gıptayla söz edilir seviyeye getireceğiz.

Ülkemizin gelişmesine büyük katkılar sağlamış ve sağlamaya devam edecek Türk Hava Kurumu ailesi olarak, önümüzdeki yıllarda da huzuruna gurur verici havadislerle çıkmak için özveriyle çalışacağımıza söz veriyoruz.

Ruhun şad olsun."

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan’ın Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalamasının ardından İnönü'nün mozolesine çelenk koymasıyla tören sona erdi. 

arrow
arrow

 

Okunma 468 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 16 May 2018 14:10
Copyright © 2018 THK. All Rights Reserved. Designed by www.thk.org.tr